Základná umelecká škola Eugena Suchoňa - rozpočtová organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavywww.bratislava.sk

Základná umelecká škola Eugena Suchoňa - Oficiálný web  


Orientačná ponuka

Preskočiť orientačnú ponuku
 

Cesta: Titulka > Naša ponuka > Hudobný odbor

 

Hudobný odbor

mala harfistka
Záujem o štúdium v hudobnom odbore je tradične najvyšší, preto je najväčší a najúspešnejší. Po absolvovaní prípravného štúdia si žiaci majú možnosť vybrať zo širokej ponuky hudobných nástrojov.

Podľa schopností, predpokladov a záujmu si vyberajú predmety: hra na klavíri, keyboarde, akordeóne, husliach, violončele, kontrabase, gitare, elektrickej gitare, basovej gitare, harfe, zobcovej a priečnej flaute, klarinete, trúbke, lesnom rohu, tube, brytóne, saxofóne, akordeóne, bicích nástrojoch, základy kompozície, alebo spev. Okrem sólovej hry pracujú žiaci v rôznych zoskupeniach v rámci komornej a súborovej hry, či v speváckom zbore alebo v komornom speve. Žiaci individuálnym štúdiom získavajú na nástroji určitú zručnosť, od začiatku sú vedení k systematickej a vytrvalej práci a k pocitu zodpovednosti. Mimoriadne nadané detí sú zaradené do formy rozšíreného vyučovania. Usilovní a cieľavedomí žiaci sa zúčastňujú často na domácich a zahraničných súťažiach a prehliadkach, na ktorých sa s úspechom umiestňujú na popredných miestach. Veľké možnosti na prezentáciou majú žiaci na rôznych druhoch koncertov a podujatí školy – interné, triedne, verejné koncerty, koncerty malých detí, súrodencov, rodinné, výročné a tematické koncerty. Úspech majú naši žiaci aj na populárnych koncertoch Slovenskej filharmónie s nadanými sólistami, či projekty Bratislava pre všetkých alebo Mladí hudobníci Bratislavy a pod. Zaujímavé sú konfrontácie výsledkov na spoločných koncertoch s inými domácimi a zahraničnými školami. Mnohí naši absolventi po skončení štúdia na konzervatóriu a príslušných vysokých školách pôsobia ako profesionálni umelci či pedagógovia hudby. V hudobnom odbore sú zaradení žiaci od predškolského veku až po dospelých. Pedagógovia hudobného odboru spĺňajú kvalifikačné predpoklady na výkon výchovno-vzdelávacej činnosti v hudobnom odbore.

 
 

Kontext

Umiestnenie: Zložky dokumentov > Naša ponuka > Hudobný odbor

Zobraziť aktuálne dokumenty | archív dokumentov | dokumenty vrátane archívu

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 
 

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky", takže vidíte túto stránku bez grafických prvkov a pokročilého formátovania. Pokiaľ Váš prehliadač podporuje CSS2, môžete sa prepnúť do grafického zobrazenia.


Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti

Tento web využíva cookies. Niektoré z nich môžu slúžiť pre analytické účely.

O cookies