Základná umelecká škola Eugena Suchoňa - rozpočtová organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavywww.bratislava.sk

Základná umelecká škola Eugena Suchoňa - Oficiálný web  


Orientačná ponuka

Preskočiť orientačnú ponuku
 

Cesta: Titulka > Naša ponuka > Výtvarný odbor

 

Výtvarný odbor

mlady maliar
Vyučovací proces je zameraný na rozvoj výtvarnej kreativity, integrujúc zložky citovej a rozumovej výchovy. Individuálny prístup k žiakom prispieva k zvládnutiu základných výtvarných techník: kresby, maľby, grafiky, modelovania, keramiky a pod. Výtvarné prostriedky a kompozičné princípy v príslušnom materiály napomáhajú k postupnému utváraniu si vlastného výtvarného názoru. Profilácia štúdia je zameraná nielen na talentované deti, ale umožňuje aktivovať aj spontánny záujem každého žiaka o výtvarné sebavyjadrenie.

Činnosť výtvarného odboru je mnohostranná. Artefakty sa prezentujú pravidelne vo výstavných priestoroch školy a podľa možností aj mimo nej pri rôznych príležitostiach. Najlepšie práce sú zasielané na rôzne domáce a zahraničné súťaže. Samozrejmá je spolupráca s ďalšími odbormi na škole. K úspechom prispieva aj vybavenie odborných učební kvalitnými učebnými pomôckami. Výsledkom snaženia pedagógova žiakov je pomerne vysoký počet študentov prijatých na stredné odborné školy, učilištia s výtvarným zameraním (grafické, odevné, polygrafické, umelecké remeslá) a vysoké školy. Výtvarný odbor navštevujú žiaci vo veku od 5 do 18 rokov, s možnosťou pokračovať v štúdiu pre dospelých.

 
 

Kontext

Umiestnenie: Zložky dokumentov > Naša ponuka > Výtvarný odbor

Zobraziť aktuálne dokumenty | archív dokumentov | dokumenty vrátane archívu

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 
 

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky", takže vidíte túto stránku bez grafických prvkov a pokročilého formátovania. Pokiaľ Váš prehliadač podporuje CSS2, môžete sa prepnúť do grafického zobrazenia.


Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti

Tento web využíva cookies. Niektoré z nich môžu slúžiť pre analytické účely.

O cookies