Základná umelecká škola Eugena Suchoňa - rozpočtová organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavywww.bratislava.sk

Základná umelecká škola Eugena Suchoňa - Oficiálný web  


Orientačná ponuka

Preskočiť orientačnú ponuku
 

Cesta: Titulka > Naša ponuka > Literárno-dramatický odbor

 

Literárno-dramatický odbor

Literárno-dramatický odbor
Literárno dramatický je odbor, ktorý sa významnou mierou podieľa na všestrannom rozvoji osobnosti dieťaťa, najmä dramatickou hrou, ktorá je podstatnou zložkou dramatickej výchovy a je nepostrádateľnou činnosťou žiakov. Deti začínajú prípravnou dramatickou výchovou, neskôr pribúdajú ďalšie predmety - slovesnosť a prednes, pričom sa venuje primeraná pozornosť aj pohybovej výchove.

V LDO sa učia deti milovať slovenský jazyk, svoju rodnú reč, vážiť si ju a vedieť s ňou správne narábať. Práve tu získavajú prvé dotyky s poéziou, ale aj s prózou a s knihou vôbec. Tu je aj ten správny človek – učiteľ, ktorý podá žiakovi tú správnu knihu a ukáže mu cestu ako také knihy hľadať a čo v nich nachádzať. Vo vyšších ročníkoch žiaci dostávajú základy dramatickej tvorby, zaoberajú sa dejinami divadla, študujú sólové role, venujú sa umeleckému prednesu a zapájajú sa do súborovej praxe. Bohatá a pestrá je mimoškolská aktivita žiakov, ktorí vystupujú na interných a verejných podujatiach školy. Svojimi vystúpeniami pre spolužiakov na ZŠ alebo pre deti z MŠ prispievajú k rozvoju etiky všeobecne. Zúčastňujú sa podľa vlastného výberu rôznych súťaží a prehliadok. Niektorí sa rozhodnú na štúdium a profesionálnu dráhu. Skúsenosti získané v rámci štúdia zúročia neskôr pri vystupovaní v akomkoľvek povolaní. Vyučovanie prebieha v samostatnej priestrannej Divadelnej sále školy, s primeraným potrebným vybavením.

 
 

Kontext

Umiestnenie: Zložky dokumentov > Naša ponuka > Literárno-dramatický odbor

Zobraziť aktuálne dokumenty | archív dokumentov | dokumenty vrátane archívu

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 
 

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky", takže vidíte túto stránku bez grafických prvkov a pokročilého formátovania. Pokiaľ Váš prehliadač podporuje CSS2, môžete sa prepnúť do grafického zobrazenia.


Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti

Tento web využíva cookies. Niektoré z nich môžu slúžiť pre analytické účely.

O cookies