Základná umelecká škola Eugena Suchoňa - rozpočtová organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavywww.bratislava.sk

Základná umelecká škola Eugena Suchoňa - Oficiálný web  


Orientačná ponuka

Preskočiť orientačnú ponuku
 

Cesta: Titulka > Naša ponuka

 

Naša ponuka

 
 
 

Súvisiace odkazy

 • mala harfistkaHudobný odbor
  Záujem o štúdium v hudobnom odbore je tradične najvyšší, preto je najväčší a najúspešnejší. Po absolvovaní prípravného štúdia si žiaci majú možnosť vybrať zo širokej ponuky hudobných nástrojov.

 • male tanecniceTanečný odbor
  Do tohto odboru je možné sa prihlásiť od 5 rokov, horná hranica je neobmedzená. Priebeh vzdelávania je približne takýto: v prípravnom štúdiu sa vyučujúci zameriavajú na hravé činnosti, sprostredkujúce poznávanie jednoduchých výrazových prostriedkov. Potom nasleduje dvojročná tanečná príprava, po ktorej sa pridávajú predmety – klasický, ľudový tanec a tanečná prax, neskôr kreatívny, džezový a historický tanec. V klasickom tanci sa kladie dôraz na získavanie technickej zdatnosti. V ľudovom tanci si deti postupne osvojujú charakteristické kroky každého regiónu Slovenska. Najpopulárnejšie sú moderné a historické tance.

 • mlady maliarVýtvarný odbor
  Vyučovací proces je zameraný na rozvoj výtvarnej kreativity, integrujúc zložky citovej a rozumovej výchovy. Individuálny prístup k žiakom prispieva k zvládnutiu základných výtvarných techník: kresby, maľby, grafiky, modelovania, keramiky a pod. Výtvarné prostriedky a kompozičné princípy v príslušnom materiály napomáhajú k postupnému utváraniu si vlastného výtvarného názoru. Profilácia štúdia je zameraná nielen na talentované deti, ale umožňuje aktivovať aj spontánny záujem každého žiaka o výtvarné sebavyjadrenie.

 • Literárno-dramatický odborLiterárno-dramatický odbor
  Literárno dramatický je odbor, ktorý sa významnou mierou podieľa na všestrannom rozvoji osobnosti dieťaťa, najmä dramatickou hrou, ktorá je podstatnou zložkou dramatickej výchovy a je nepostrádateľnou činnosťou žiakov. Deti začínajú prípravnou dramatickou výchovou, neskôr pribúdajú ďalšie predmety - slovesnosť a prednes, pričom sa venuje primeraná pozornosť aj pohybovej výchove.

 
 
Rozbaliť celý strom zložiek dokumentov

Kontext

Umiestnenie: Zložky dokumentov > Naša ponuka

Zobraziť aktuálne dokumenty | archív dokumentov | dokumenty vrátane archívu

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 
 

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky", takže vidíte túto stránku bez grafických prvkov a pokročilého formátovania. Pokiaľ Váš prehliadač podporuje CSS2, môžete sa prepnúť do grafického zobrazenia.


Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti

Tento web využíva cookies. Niektoré z nich môžu slúžiť pre analytické účely.

O cookies